Potraviny, které vás omladí (i zhubnete)

Chcete být krásná a proto utrácíte velké peníze za různé preparáty, které mají pozitvní vliv na vaše zdraví? Kupujete si drahé preparáty na hubnutí, vrásky, nehty, vlasy…? Nemusíte! Stačí konzumovat ty správné potraviny…

Voda

Obyčejná voda je velmi potřebná pro lidský organismus. Obsahuje magnezium, které významně posiluje svaly a nervy. Významný prvek ve vodě je kalcium, které posiluje kosti. Pokud pijete hodně vody, tak vaše pleť dobře hydratuje. Pozor na minerálky! Minerálky zpravidla obsahují nadlimitní množství minerálů, což zatěžuje lidský organismus. Voda je též významná při hubnutí – dietě.

Jogurt

Jogurt obsahuje probiotika, která obnovují buňky. Jogurt s ovocem je ideální řešení… Bílý jogurt ve spojení s vitamínem C významně obnovuje buňky. Nejlepší je, když si budete přidávat ovoce do jogurtu, např. drcené či řezané. Jogurt lze nahradit i jinými mléčnými výrobky.

Obiloviny

Nejvíce obilovin obsahuje celozrnné pečivo.  Celozrnné pečivo je vyráběno z mouky, která obsahuje vnější vrstvu obilí, a která je bohatá na vitamíny, esenciální mastné kyseliny a minerální látky. Minerální látky posilují látkovou výměnu, čímž se organismus člověka zbavuje škodlivin, které způsobují též povadlou pleť. Minerály obsahují i ořechy, sušené ovoce… Zde ale pozor na kalorie!

Jablka

Jablka obsahují vitamín C a hodně antioxidantů. Jablka také obsahují pektin, který je znám tím, že má člověk pocit nasycení. Když sníte jablko po jídle, tak máte nejen vyčištěné zuby, ale máte dlouho pocit sytosti. Pektin též obsahují třešně a citrusové ovoce.

Ananas

Ananas obsahuje vitamín C, vápník, železo, fosfor, enzym bromelin a další prvky. Účinky ananasu jsou skutečně významné: odstraňuje pigmentové a stařecké skvrny, odvodňuje, odbourává otoky, pomáhá při průjmu a střevních potížích, dokáže štěpit proteiny… Ananas je často doporučován při hubnutí, ale jeho efekt při hubnutí je velmi přeceňován.

Brokolice

Brokolice významně obsahuje vitamin C. Též obsahuje: betakaroten (provitamin A), vitamin E, vitamin B1, kyselinu listovou (B9) a vitamin B2… minerální látky: draslík, vápník, fosfor a síru. Bohatá je též na vlákninu. Také na bílkovinu, která posiluje tvorbu omlazujících genů a enzymů v imunitních buňkách. Pokud nemáte rádi brokolici, tak jí můžete nahradit například karotkou, špenátem, nektarinkou, rajčetem…

Paprika

Paprika má v sobě hodně vitamínu C, který je relevatní pro imunitní systém. Paprika podporuje tvorbu kolagenu, což je velká zbraň proti vráskám. Když nemáte rádi papriku, tak ji můžete nahradit např. citrusem, zelím…

Rajčata

Rajčata jsou velkým zdrojem vitamínu C, antioxidantů, beta karotenu, vlákniny. Rajčata též obsahují vitamín B a lykopeny. Obsahují minimum tuku, takže jsou vhodné při dietě… Vzhledem k přítomnosti antioxidantů jsou vhodné při redukční nebo očistné dietě.

Hrášek

Hrášek významně obsahuje bílkoviny, vitamín B1, železo, minerály. Minerály urychlují látkovou výměnu. Hrášek je dobrý na dobrou paměť.

Drůbeží maso

Drůbeží maso (kuřecí, krůtí…) je velký zdroj železa, které je podstatné pro dobrou krvetvorbu a obnovu tkání. Pokud nejíte maso (vegetariáni), tak jezte více celozrnné pečivo nebo vločky.

Játra

Konzumace jater zabraňuje ukládání škodlivých látek v pleti. Játra obsahují koenzym Q10, který chrání buňky před vlivem volných radikálů. Pokud nemáte rádi játra, tak pojídejte květák, mořské ryby – makrela, sardinky…

ovoce a zelenina

Několik rad závěrem

  • Velmi vhodné je několikrát týdně nevečeřet (nejíst po 16 hodině), ulevíte tím organismu, který bude mít čas na obnovu vaší pleti.
  • Alkohol v malém množství je blahodárný! Sklenka vína nebo piva lidskému organismu velmi prospívá.
  • Cvičte! Vaše pleť, váše záda, vaše trávení vám bude za každý pohyb velmi vděčné. Pokud máte zdravotní problém, např. výhřez ploténky, doporučuje se cvičit cviky určené vaším fyzioterapeutem.