Varování před Amway

Byla jsem registrovaná v Amway 2 roky a musím říct, že to byl můj životní omyl. Amway vede k fanatismu, sektářské závislosti. Amway rozhodně nikomu nedoporučuji!

S dětmi jsem byla dlouho na mateřské. Po mateřské jsem marně sháněla zaměstnání. Jednou jsem odpověděla na inzerát, ve kterém stálo: Vydělávajte 60 000 měsíčně za 10 hodin práce týdně. Vhodné i na VPP, studenty, matky na mateřské dovolené, důchodce.  Zavolala jsem na uvedené telefonní číslo, kde mi pán příjemným hlasem sdělil, kam a v kolik hodin mám přijít. Podezřelé bylo, že schůzka byla v kavárně, ne v kanceláři firmy. Přesto jsem si řekla, že na schůzku půjdu, nutně přeci potřebuji někde dělat a vydělávat koruny. Když jsem přišla do kavárny, tak jsem byla mile překvapena – pohledný muž středních let evidentně věděl, jak se chovat k ženám. Představil se jako zástupce firmy King Associates. Nejprve se zeptal, jaké mám v životě sny. Otázkou jsem sice byla jsem překvapena, ale odpověděla jsem mu, že bych chtěla splatit hypotéku na dům, být bez dluhů, ject na dovolenou k moři apod. On důrazně řekl, že pokud budu spolupracovat s jejich firmou, tak toto všechno budu mít! Opět jsem byla zaskočena, tentokrát mi to velmi nesedělo. Nelze přeci neznámé ženské jen tak slíbit, že doplatí hypotéku, pojede k moři na dovolenou… Říkala jsem si ale, že když už jsem jela takovou dálku, tak ho nechám domluvit… Pán tvrdil, že firma, kterou zastupuje, má obrovské obraty, pobočky v kolika zemích… Jaké velké slevy nabízí na zboží, které jinak stejně kupuji v obchodech. Na konci rozhovoru jsem byla pozvána na jistý seminář, kde jsou prý lidi z firmy, a kde domluvíme podrobnosti a podepíšeme smlouvu. Nakonec jsem byla nadšena, že budu mít práci, proto jsem asi za týden šla na tento seminář. Na tom semináři jsem byla přátelsky uvítána. Následovalo nekonečné podávání ruky a přátelské úsměvy. Potom muž na pódiu hovořil a milionových částkách, co všechno si koupil za peníze, které mu firma poslala, apod. Když všechno skončilo, tak se vytvořilo několik skupinek lidí. V každé skupince byl jeden člověk, který byl evidentně nováček, kterého skupina lidí přemlouvala. Takto jsem se nechala ukecat do Amway. Druhý den jsem podepsala registraci a koupila balíček výrobků. Vyplácla jsem 2500,- a ani jsem necekla. Další měsíce jsem kupovala amway zboží jako posedlá s tím, že jednou budu vydělávat hodně peněz. A samozřejmě jsem do Amway přemlouvala všechny moje příbuzné, známé a kamarádky (jak je doporučováno). Žádný významný výdělek se ani po dlouhých měsících nekonal a já si spočítala, že silně prodělávám. Navíc trpí rodina. Řekla jse si dost!  Amway je skutečně cesta, jak ztratit lidi, na kterých vám záleží. Nyní chápu, jak jsem musela být nesnesitelná. Díky manželovi a moji kamarádce jsem přišla k rozumu a nechala Amway. Teďka vidím, že by to dospělo až k rozvodu! Věřte, že se velmi špatně  obnovuje důvěra kamarádů, přátel, rodiny. Je to kruté, ale musím jít do toho!

Pokud bych měla shrnou amway business…

Lidi registrovaní u firmy Amway (tzv. Amwayáci) nejsou její zaměstnanci. Jde o nezávislé osoby, kteří musí dodržovat etický kodex firmy Amway.

Co se týče Amwayáků, tak ti se sdružují v motivačních organizacích, skupinách. Většina z nich nevydělává žádné peníze, naopak dává – vstupenky na semináře, nahrávky, předražené zboží, atd. Většina Amwayáků prezentuje naučené argumenty ze seminářů a nahrávek. Mnoho Amwayáků se chová arogantně, posmívají se lidem, kteří chodí do normálního zaměstnání – vstávají na budík. Když distributor láká nové ovečky do systému, tak to, že se jedná o Amway, se dozvíte až na konci celého vysvětlování, někdy dokonce i na dalším sezení. Amwayáci se zaměřejí na mladé lidi (studenty apod.), kteří nemají žádné zkušenosti. A samozřejmě, kteří neznají Amway.

Co se týče amway výrobků, tak některé možná jistou kvalitu mají a jsou konkurenceschopné, ovšem většina jich je velmi předražených. Neskočte jim na špek, že dostáváte velkou slevu. Amway zboží se kupuje povinně-nepovinně pod psychickým tlakem organizace. Totéž platí o seminářích – choďte na semináře, jinak úspěch nepřijde.

Jejich psychlogické techniky jsou výborně propracované a opravdu profesionální. K tomu je ještě potřeba dodat, že tyto techniky jsou vysoce manipulativní. Lidé v Amway zneužívají psychologii lidí ke svým účelům! Kapitola jsou různé semináře, meetingy. Ty slouží k pěstování závislosti na Amway, a také samozřejmě fanatismu. Byla jsem na mnoha amway setkáních, kde byl zřetelný fanatismus, sektářství.

Netvrdím, že nejde v Amway vydělat. Ale… Musíte se ztotožnit s technikou psychologické manipulace lidí, stylem obchodování, musíte do systému přivést mnoho lidí (být vlezlí), kteří budou kupovat zboží a verbovat další lidi, musíte lidem zpočátku lhát a mlžit (zpočátku nesmíte říct, že jde o Amway – ta firma má v ČR neskutečně špatné jméno). Na toto všechno musíte mít samozřejmě žaludek. To je mnoho úsilí a trpělivosti, kterou většina lidí nemá.

Amwayáci mají pravidelná setkání, která ovšem nepořádá firma Amway, ale Amwayáci, motivační organizace – Yager, Roman Hassmann, Roman Čížek, Schwarz… Masa zmanipulovaného davu poslouchá dokola vyprávění o bohatství a úspěchu. Milionáři z Ameriky na pódiu prezentují své údajné úspěchy a zážitky. Tato setkání mají za úkol manipulovat řadové Amwayáky – ať vydrží v byznysu i když prodělávají, ať kupují amway zboží, ať chodí na placené semináře, ať verbují lidi…

http://www.youtube.com/watch?v=cpyLvNC-v2s

Tento příběh mi zaslala čtenářka tohoto blogu. Chtěla, abych ho zde uveřejnil a varoval tak všechny před amway.