Varování před Amway

Byla jsem registrovaná v Amway 2 roky a musím říct, že to byl můj životní omyl. Amway vede k fanatismu, sektářské závislosti. Amway rozhodně nikomu nedoporučuji!

S dětmi jsem byla dlouho na mateřské. Po mateřské jsem marně sháněla zaměstnání. Jednou jsem odpověděla na inzerát, ve kterém stálo: Vydělávajte 60 000 měsíčně za 10 hodin práce týdně. Vhodné i na VPP, studenty, matky na mateřské dovolené, důchodce.  Zavolala jsem na uvedené telefonní číslo, kde mi pán příjemným hlasem sdělil, kam a v kolik hodin mám přijít. Podezřelé bylo, že schůzka byla v kavárně, ne v kanceláři firmy. Přesto jsem si řekla, že na schůzku půjdu, nutně přeci potřebuji někde dělat a vydělávat koruny. Když jsem přišla do kavárny, tak jsem byla mile překvapena – pohledný muž středních let evidentně věděl, jak se chovat k ženám. Představil se jako zástupce firmy King Associates. Nejprve se zeptal, jaké mám v životě sny. Otázkou jsem sice byla jsem překvapena, ale odpověděla jsem mu, že bych chtěla splatit hypotéku na dům, být bez dluhů, ject na dovolenou k moři apod. On důrazně řekl, že pokud budu spolupracovat s jejich firmou, tak toto všechno budu mít! Opět jsem byla zaskočena, tentokrát mi to velmi nesedělo. Nelze přeci neznámé ženské jen tak slíbit, že doplatí hypotéku, pojede k moři na dovolenou… Říkala jsem si ale, že když už jsem jela takovou dálku, tak ho nechám domluvit… Pán tvrdil, že firma, kterou zastupuje, má obrovské obraty, pobočky v kolika zemích… Jaké velké slevy nabízí na zboží, které jinak stejně kupuji v obchodech. Na konci rozhovoru jsem byla pozvána na jistý seminář, kde jsou prý lidi z firmy, a kde domluvíme podrobnosti a podepíšeme smlouvu. Nakonec jsem byla nadšena, že budu mít práci, proto jsem asi za týden šla na tento seminář. Na tom semináři jsem byla přátelsky uvítána. Následovalo nekonečné podávání ruky a přátelské úsměvy. Potom muž na pódiu hovořil a milionových částkách, co všechno si koupil za peníze, které mu firma poslala, apod. Když všechno skončilo, tak se vytvořilo několik skupinek lidí. V každé skupince byl jeden člověk, který byl evidentně nováček, kterého skupina lidí přemlouvala. Takto jsem se nechala ukecat do Amway. Druhý den jsem podepsala registraci a koupila balíček výrobků. Vyplácla jsem 2500,- a ani jsem necekla. Další měsíce jsem kupovala amway zboží jako posedlá s tím, že jednou budu vydělávat hodně peněz. A samozřejmě jsem do Amway přemlouvala všechny moje příbuzné, známé a kamarádky (jak je doporučováno). Žádný významný výdělek se ani po dlouhých měsících nekonal a já si spočítala, že silně prodělávám. Navíc trpí rodina. Řekla jse si dost!  Amway je skutečně cesta, jak ztratit lidi, na kterých vám záleží. Nyní chápu, jak jsem musela být nesnesitelná. Díky manželovi a moji kamarádce jsem přišla k rozumu a nechala Amway. Teďka vidím, že by to dospělo až k rozvodu! Věřte, že se velmi špatně  obnovuje důvěra kamarádů, přátel, rodiny. Je to kruté, ale musím jít do toho!

Pokud bych měla shrnou amway business…

Lidi registrovaní u firmy Amway (tzv. Amwayáci) nejsou její zaměstnanci. Jde o nezávislé osoby, kteří musí dodržovat etický kodex firmy Amway.

Co se týče Amwayáků, tak ti se sdružují v motivačních organizacích, skupinách. Většina z nich nevydělává žádné peníze, naopak dává – vstupenky na semináře, nahrávky, předražené zboží, atd. Většina Amwayáků prezentuje naučené argumenty ze seminářů a nahrávek. Mnoho Amwayáků se chová arogantně, posmívají se lidem, kteří chodí do normálního zaměstnání – vstávají na budík. Když distributor láká nové ovečky do systému, tak to, že se jedná o Amway, se dozvíte až na konci celého vysvětlování, někdy dokonce i na dalším sezení. Amwayáci se zaměřejí na mladé lidi (studenty apod.), kteří nemají žádné zkušenosti. A samozřejmě, kteří neznají Amway.

Co se týče amway výrobků, tak některé možná jistou kvalitu mají a jsou konkurenceschopné, ovšem většina jich je velmi předražených. Neskočte jim na špek, že dostáváte velkou slevu. Amway zboží se kupuje povinně-nepovinně pod psychickým tlakem organizace. Totéž platí o seminářích – choďte na semináře, jinak úspěch nepřijde.

Jejich psychlogické techniky jsou výborně propracované a opravdu profesionální. K tomu je ještě potřeba dodat, že tyto techniky jsou vysoce manipulativní. Lidé v Amway zneužívají psychologii lidí ke svým účelům! Kapitola jsou různé semináře, meetingy. Ty slouží k pěstování závislosti na Amway, a také samozřejmě fanatismu. Byla jsem na mnoha amway setkáních, kde byl zřetelný fanatismus, sektářství.

Netvrdím, že nejde v Amway vydělat. Ale… Musíte se ztotožnit s technikou psychologické manipulace lidí, stylem obchodování, musíte do systému přivést mnoho lidí (být vlezlí), kteří budou kupovat zboží a verbovat další lidi, musíte lidem zpočátku lhát a mlžit (zpočátku nesmíte říct, že jde o Amway – ta firma má v ČR neskutečně špatné jméno). Na toto všechno musíte mít samozřejmě žaludek. To je mnoho úsilí a trpělivosti, kterou většina lidí nemá.

Amwayáci mají pravidelná setkání, která ovšem nepořádá firma Amway, ale Amwayáci, motivační organizace – Yager, Roman Hassmann, Roman Čížek, Schwarz… Masa zmanipulovaného davu poslouchá dokola vyprávění o bohatství a úspěchu. Milionáři z Ameriky na pódiu prezentují své údajné úspěchy a zážitky. Tato setkání mají za úkol manipulovat řadové Amwayáky – ať vydrží v byznysu i když prodělávají, ať kupují amway zboží, ať chodí na placené semináře, ať verbují lidi…

Tento příběh mi zaslala čtenářka tohoto blogu. Chtěla, abych ho zde uveřejnil a varoval tak všechny před amway.

22 komentářů

Filed under Finance, Podnikání

22 Responses to Varování před Amway

 1. jarda

  Nedávno jsem byl na školním srazu, kde jsem hovořil se spolužákem, se kterým jsem si vyměnil telefonický kontakt. To jsem ale netušil, že mi za týden zavolá a bude nabízet výdělek 50 tisíc měsíčně. Prý je to kšeft, kterému řekl pouze a jenom mě. Později jsem se ale dozvěděl, že oslovil všechny spolužáky, od který na srazu vyloudil telefonní čísla. 50 tisíc měsíčně by bylo fajn, řekl jsem si, tak jsem šel na nějakou přednášku, kde jsem se dozvěděl, že jde o Amway. Po registraci jsem měl vytvořil první nákup min. za 5 tisíc. A za tuto částku měsíčně nakupovat zuboží. Pak prý do roka budu vydělávat těch 50 tisíc měsíčně 🙂 To jsem si už ale klepal na čelo a pádil odtamtud. Dotyčného spolužáka už nechci ani vidět, protože mi lhal.

 2. Milada

  Amwayácký nahrávky slyším dnes a denně a už mi to pěkně leze krkem. Manžel se totálně zbláznil do Amway 🙁 Je jasný, že tyhle nahrávky mají sloužit k motivaci a udržení ovcí ve stádu, aby nedošlo k vystřízlivění od poslední návštěvy semináře. Nesnáším ty kecy o luxusním bydlení a jak brzy budeme milonáři! Už dál nehodlám měsíčně investovat 5000,- za to jejich předražený zboží. Nedávno jsem koupila špagety za pár korun v supermarketu. Nedovedete si představit, co bylo za scénu – prý špagety z amway jsem nejlepší. Manžel má úplně vymytý mozek! AMWAY JE SEKTA A VÝMAZ MOZKŮ JAKO HROM !!!

 3. Petr

  Znám čtyři „milionáře“ z amway a sou strašný! Pořád kecy o velkých výdělcích :mrgreen: Všichni do jednoho bydlí v podnájmu, ani nemají vlastní byt, natož honosný dům. Jde jim o to přilákat nové ovečky, ale tímto způsobem je spíše odradí. Nikdy bych nebyl součástí stáda jménem Amway!

 4. Mike

  Amwayáci mají hlavně zájem o mladý lidi. To mi říkal můj známý, je to kamarád Romana Hassmanna.

  Víte proč? Mně tenkrát bylo 17 let. Vidíte lidi, co mají cash…apod. logický řeči…dává to smysl. Tak jim na to skočíte. Mladý lidi nemají totiž zkušenosti, možná jsou naivní jako jsem byl já. Nechají se lehce oblbnout.

  Nepočítejte, že si to podnikání vyzkoušíte pouze za 5 tis. a lístek na seminář. Počítejte další náklady – knihy, Cds, cestovné, semináře a body budete muset dělat a poté, co Vás zpracují, tak to budete dělat dobrovolně, takže Vás každý měsíc bude stát to vaše podnikání min. (100b. – 5 tis., lístek 350 Kč, cestovný apod.). Pokud budete brát tento byznys vážně, já jen tenkrát jak debil poslouchal, tak jsem se to snažil dělat.

  Jejich školící materiály od podnikání po produkty jsou většinou lži, ale mají to dobře zabalený, takže Vám to bude dávat smysl a možná to akceptujete.

  Amway je špína. Respektive ty lidi tam, jsou prolhaný. Manipulace s lidmi to už se učí v těch knihách, takže to budete moci využívat ve škole, já to dělal. Zapojí Vás do základy esoterniky. . . . (většina Amwayáků ani neví, co to je za „učení“.). Na seminářích je podporována magie a na CDs též, oni to ale neučí jako magii/okultismus/esoteriku. Ty učení jsou i tady v ČR a lidi se to učí, ale neví, jaké síly ve skutečnosti využívají.

  Pozor, ale tyhle lidi nevystupují jako jako lháři, manipulátoři apod. jsou fajn, pokecáte si s nimi.

 5. Kačka

  PROSÍM poraďte mi jak mám zrušit smlouvu s Amway? :-/ Jsem registrována, jenže můj „upline“ nějak neslyší na to, že chci odejít… A snaží se mě všemožně přemluvit ať neodcházím :-/ Jde to ho nějak obejít??????????

  • Michal

   Dobrý den,nepotřebujete nic rušit jen si neobnovíte smlouvu-dokonce můžete do 6 měsícu po registraci požádat o vrácení registračního poplatku z důvodu nespokojenosti 🙂

 6. Petr

  Kačko, nemusíte mít obavy. Ze smlouvy s Amway neplyne nic (žádné povinnosti), ani podmíněné kupovaní zboží, jak Amwayáci někdy tvrdí. Pokud ji za rok neprodloužíte, skončí to samo. Horší je se zbavit někdy mnohdy dotěrných Amwayáků.

  Na těchto stránkách naleznete fakta o Amway:
  http://amwey-business.cz/
  http://sekty.org/

 7. Jirmus

  Běžte dělat Amway a nebudete mít problém 🙂 Já osobně vydělávám po půlroce 85 000 – 115 000 měsíčně. Proč to tedy neskusit ❗

 8. neoska

  Amway je manipulace a vymývání mozků. Musíte chodit na semináře, kupovat zboží… Jinak si něco ve skupině vyslechnete. Abych měla klid, tak jsem se zadlužila. Když jsem se registrovala přes spolužačku, tak jsem netušila jak moc mi to změní život. Kamarádka Amway úplně propadla a pořád hovořila o tom jak budeme vydělávat miliony 🙂 Manžel se s ní díky Amway rozvedl a já od ní dostla pěknou sodovku, když jsem řekla, že jsou tyto příjmy nereálné. Dneska už Amway nedělám a tuto kamarádku už nemám. Bez Amway je líp.

 9. Petra

  Mám strach o mamku, která před několika měsíci začala dělat Amway. Úplně se změnila 🙁 Nestará se o rodinu, pořád je pryč na těch jejich přednáškách, dává do toho dost peněz, dokonce si na to půjčuje. Pořád říká, jak se jednou budeme mít dobře. Rodiče se ale pořád hádají. Táta vydělá peníze a máma za to hned koupí to jejich předražený zboží za kolik tisíc. Potom nemáme na jídlo. Ať už toho máma nechá 🙁

 10. Jarda

  Bože!! Na všech vašich příspěvcích je vidět kam až může lidská neochota se něco naučit, přečíst si něco, vzdělávat se atd. zajít. Když Vám teď tady slíbím, že když skočíte z mostu, tak dole na Vás čeká milion, tak tam skočíte? Amway je podnikání!!! Né zaměstnání, kde když nic nebudete dělat a nikdo na to nepřijde, tak Vám každý měsíc stejně přistanou peníze na účtu. Tohle je podnikání v oblasti prodeje!! Když mám obrat a z něho zisk, pak můžu jet na placené školení, když neprodávám a tzn. jak já, tak i lidé pode mnou neprodávají, pak nemám obrat a z něho zisk, pak na takové školení jet nemůžu… Mám taky registraci u Amway, na školení jsem byl jednou a už nikdy tam nepojedu. Je tam přesně to co říkáte a ono to ale není nic špatného. Jestli někdy potkám takového Amwayáka, tak ho rovnou nakopu do… To jací tam jsou lidé nic neříká o tom co je firma Amway. Riziko lidí je jak v běžném zaměstnání, tak možná o něco víc v tomto MLM. Poté jsem si přečetl materiály, které asi dostal každý z Vás a v nich je ukázka toho jak se buduje síť. A už z příkladu je vidět, že to ve skutečnosti nejde, tak rychle jako tam. Je tam předpoklad, že vy a každý pod Váma utratí za výrobky cca 8400,- měsíčně a z toho jsou tam počítány provize atd. Normální průměrný člověk tolik peněz měsíčně neutratí. Ale třeba najdete někdy v budoucnu někoho kdo ano. Ale zkrátka musíte spolu s lidmi pod sebou dosáhnout těch 200b, aby jste byli na 3% a to pokud to budou průměrně vydělávající a utrácející lidé, tak potrvá poměrně dlouho. Stejně tak jako to, že začnou ty výrobky vůbec používat. Někteří nezačnou a pošlou Vás… Někteří začnou. Jako v každém jiném podnikání. A to je o tom budování té sítě. Já třeba začal tím, že jsem výrobky jenom používal. Ze začátku: Jé to je drahý a musím koupit za 2500,- abych neplatil poštovné atd. známe to všichni. Ale po čase používání (tak jak se to má, né po čase plýtvání) výrobků zjistíte, že téměř všechny výrobky jsou ve srovnání s běžně dostupnými výrobky kvalitnější, některé levnější, některé stejně drahé a některé zkrátka za tu lepší kvalitu i dražší. Třeba špagety 4 x 1 kg za 405,- Bóže to je drahý!!! Ale je to 8 x 0,5 kg. To vychází 50,- za 0,5 kg. Stačí jich dát o něco méně protože víc nabydou => 40,- za 0,5 kg. No a když v obchodě stojí Panzani 35,-, tak 5 kč rozdílu platíte za kvalitu. O těstovinách za 20,- se nebudeme bavit. No a teď jsem ve fázi, kdy výrobky používám a říkám o nich lidem a nebo jim dám třeba k narozeninám nějaký výrobek.. Sem tam mi někdo řekne, hele dobrý to chci a někdo řekne já tam toho dám vždycky víc a pak to brzy dojde a za ty peníze je to drahý a já si radši koupím karcinogenní Jar apod. Řekne pouze Jar, protože to že je karcinogenní neví a nebo to ví, ale proto aby měl pravdu, tak dělá že to není pravda. Závěrem je třeba říct, že kdo někdy něco budoval (barák, firmy, obchod) ví, že to prostě trvá a nejde to tak snadno, jak Vám všichni okolo říkají. Je to podnikání, kde za své výsledky odpovídáte sami sobě a ne ostatním. Pokud se Vám zdály výrobky drahé, proč jste je neposlali zpět? 100% záruka spokojenosti!!! Kde jinde v normálním řetězci to máte? A jestli se někdo zadlužuje, tak to není chyba Amway, ale jeho. Když na něco nemám,… dál už to znáte. čus. 🙂

  • Radim

   100% záruka spokojenosti říkáte? Třeba v Lidlu! 🙂 Ojel jsem při rekonstrukcích do mrtě spoustu jejich nářadí a v záruční době 2let (ne 90 dnů) vždy vyměněno za nové a ještě s úsměvem. Dokonce jsem zažil, když slečna přede mnou měla těžký nákup a dala si to do papírové Lidl tašky, která se protrhla, když vycházela z obchodu. Zaměstnanec přiběhl, zametl a prý ať si paní jde vzít to samé ještě jednou zdarma. Chápete? Se může jít Amway zahrabat, to co fungovalo na lidi v roce 1993 už neplatí, dnes je rok 2018. Navíc na Amway stránkách jsem viděl, že se tam jeden zákazník domáhal peněz za zboží poměrně velmi dlouho a nakonec ještě musel zaplatit poštovné? Jako fakt? Taky jsem vracel zboží a e-shop ani nenapadlo mi účtovat poštovné. Amway je dneska už opravdu k smíchu, kdo 25 let stál, už opravdu stojí opodál… 🙂

 11. Aneta

  Byla jsem na semináři amway a jsem z toho v šoku ještě dneska. Jásající dav, který jednotně křčel nějaká slova… Přednášející je vyprovokoval k nepříčetnosti. JE TO MAGOŘENÍ LIDÍ, SEKTA!

  • Jarda

   Ahoj Aneto. Jak už jsem psal výše… Lidé jsou různí a to jak v normálním zaměstnání, tak i v Amway. Máš zaměstnance, který bude i v sebe lepší firmě nespokojen, protože má nad sebou lidi, se kterými se dělat nedá. A pak máš zaměstnance v té samé firmě a ten je happy, protože má kolem sebe super kolektiv. Ty jsi narazila na první možnost. Ale pořád to nic neříká o firmě Amway jako takové a o její strategii přímého prodeje. Taky jsem byl na takovém semináři jako ty a po něm jsem si říkal: jak mám probudit v lidech důvěru, když je vezmu na takto nedůvěryhodnou akci? No já to prostě neumím. Ale jsou lidi co vezmou lidi na seminář, na konci řeknou: tak co? Podepíšeme to? A spousta lidí neumí říct NE a tak to podepíšou. Tím se k ničemu nezavazují, ale ten dotyčný je nyní bude nabádat k tomu, aby kupovali a prodávali atd.). Nevím s jakou představou jsi šla na seminář, ale jestli chceš vydělávat peníze, tak je třeba se tomu věnovat intenzivně, protože žádně podnikání nelze budovat bez práce a navíc se budeš muset naučit chovat jako prodejce, protože je to podnikání v oblasti prodeje. Když někdo prodává hypotéky a je placen z toho kolik jich uzavře, tak do tebe bude hučet ze všech stran, jinak si nic nevydělá. Ale jestli byla tvá představa to, že bys ráda zkusila výrobky a pokud budeš spokojená, tak o nich řekneš svým přátelům (což ti můžu říct ze své zkušenosti , že není taky nic jednoduchého, neboť většina má tu samou špatnou zkušenost co ty), tak podle mě s Amway nemůžeš být nespokojená. Jestli chceš, tak ti můžu nabídnout své zkušenosti s výrobky, případně registraci, ale žádné semináře, setkání, sezení… Jestli ne, tak ne 🙂 Hezký den 🙂

   • Toma

    Jelikož jsem ve znamení střelce. Musím reagovat. Ano jsme v zemi, kde je svoboda podnikání. Super věc! A o tom to celé je, můžeš tady vydělat i na lidské blbostí. V UK amway všechny soudy prohrálo.. proto už tam tenhle amwaybordel nemají. Moji kamarádi z amway zesíleli, přestali se se mnou bavit. Jen proto, že podle nich nevím co od života chci, že nemám svoje sny a že nejsem ECO. Kup si práci prášek za 2000, je to koncentrátu, který můžeš zamíchat se svima močkama a pak to pít jako citronadu.. opravdu to funguje. Pak s tim zalej kytky..Hele.. lidi… nebudte debilni. Začněte makat.. nepohrdejte zaměstnáním. Amway je zlodějna, nic nejde do českého rozpočtu.. celý to jde do velké budovy s názvem amway, kde je dlouhý červený koberec, který vede do kanceláře, v te kanceláři je stůl a na něm leží pevná linka. To je celý.. chápete to? Vy evidentně vydělávat na lidské blbostí.. musíš produkty prodávat a nebo nabádat další lidi ať nakupují a registrují se.. nikdy neviděláš na tom.. když budeš samospotrebitel 😀 màm svoji firmu, jezdím na tyhle semináře po celé evropě, amway, herbalife,lyconet atd.. všechno to jsou modely podvodu. Jasně teď mi můžeš říct, že to podporuju, když pro ne udělám nějakou práci.. jenže oni mě požádají o to to a tam to.. Napíšu rozpočet, udělám svoji práci.. dostanu zaplaceno a jdu domů. Na nikoho nemluvím, nemlžím a hlavně nelžu. Tim jsem chtěl říct, že to znám.. znám to ze zákulisí a znám i ty finty.

 12. Eman

  V Amway fakt nejsou normální lidi. Kamarád to dělá nějaký ten rok a čím dál víc z toho blázní. Byl to normální kluk ale teď mluví pořád o Amway. Začnu o autech a on to odvrátí na Amway. Že si prý z Amway vydělá na Porsche. Je to směšný, zarážející a hlavně nereálný. V Amway prostě vymývaj mozky.

  • Lee

   Ano, je to v Amwayi nereálný. My jsme tomu taky věřili, protože jsme si mysleli, že se v Amwayi vydělávají peníze. Neustále řeči o tom, co díky tomuhle byznysu můžeme získat. Přesvědčování o tom, že víra hory přenáší, že máme věřit, zapojení do praktikování okultních nauk… Jsem rád, že s nimi už nemám nic společného!

   Navíc neustálé obviňování z toho, že je všechno naše chyba člověka srazí psychicky. Chodili jsme na semináře, poslouchali CDs, četli knihy, volali lidem, ukazovali plány a stejně kulové vydělali. Lidi neměli zájem o Amway. Navíc se vůbec s námi nikdo nebavil, že se nám může rozpadnout skupina, že zaregistrovat jedna věc, ale to, jestli ty lidi vydrží, je věc druhá.

   To, že můžete udělat platinu a pak spadnete na 15%, 18% Vám nikdo neřekne. Mlží se o tom, alespoň u Hassmanna. Neustálá přetvářka, jak je všechno nejlepší atd..

   Vím o pár jedincích, co tam jsou přes deset let, dělají to, co po nich Hassmann chce, ale stejně pořádné a stabilní výsledky nemají. A jak Hassmann a ty jejich doktríny hází všechnu vinu na člověka samotného, tak oni žijí akorát v klamu, že je všechno jejich chyba.

   Až díky stránkách Amway business, Amway fakta jsem se dozvěděl, jak to s Amwayem ve skutečnosti je.

   • Pravda pravdúca… prečítala som si všetky komentáre aj príbeh tej ženy. Z vlastnej skúsenosti potvrdzujem že Amway je podvod. Bránila som sa označovať Amway za sektu lebo mi to znie tak… čudne. Ale to ako vymývajú mozgy ostatným – hovorením poloprávd, klamstiev, zatajovaním skutočnosti – to naozaj nie sú slušné praktiky a tak sa nejedná ani o slušný biznis.
    Vyhecujú vás tým či chcete byť ovcou? (čo musí chodiť do práce za mizerný peniaz) alebo ňou nechcete byť, ale chcete zarábať pekné peniaze. ❓

    Akurát som o svojej skúsenosti dnes písala na blogu http://www.lejna-uvenh.blog.cz (Článok s názvom amway je podvod)

    Bolo to tu tuším spomínané ale tiež ma najprv na to nalákala známa zo školy, na stretnutie ale prišla len jej kamoška čo v tom bola dlhšie + v polovici stretnutia prišla luxusne oblečená žena – tá čo tam dostala tú kamošku (bola tesne po luxusnej svadbe) A realita? Tento amwayskí manželský pár čo sa prezentoval ako bohatý, ako im to zarába býval tiež v podnájme… hlavne že mali za sebou drahú svadbu ale prenajatý byt… 😕 Už vtedy mi to malo smrdieť.

    A každý kto tvrdí že sa na tom zarobiť dá – tak áno pokiaľ na to máte žalúdok mlžiť, klamať a manipulovať ostatnými + vraziť do toho tak veľa peňazí že až… Tvrdia to hlavne tí čo už sú amwayom sfanatizovaní…. Tie percentá zárobku sú veľmi malé – preto do toho musíte zapojiť čo najviac ľudí čo budú kupovať a predávať stále.

    A ešte jedna vec čo mi na tej zmluve nesedela – bolo spomenuté aj na seminári kde sa z davu divákov postavili Diamanti (oh, aké lákavé!) a to, že ak ste tam zaregistrovaní tak aj vaše deti automaticky že to prechádza na deti – v takom zmysle som zachytila túto informáciu. Bolo to pred rokmi, neviem to od slova do slova. 🙄

    A tiež pred tým budem varovať ostatných a asi poputujú výstrahy do škôl keď takto schválne tam lanária študentov ktorý o tom nemajú šajnu, a ľahko sa nechajú oblbnúť.

    A to že títo podvodníci nemajú kúska citu či ľudskosti vypovedá ešte aj ten fakt – že vedeli ako som na tom finančne zle – že môj jediný príjem je mizerní dôchodok (nie ten čo majú dôchodci ale iný) a na začiatku mi povedali že 1 € = 1 bod a že môj prvý nákup musí byť za 100 bodov (tak som horko -ťažko počítala s tým že jednomesačný príjem viem oželieť a že to skúsim – potrebovala som viac peňazí 😳 🙁 😥 ) a ako to dopadlo nakoniec? Prvý nákup (vrátanie štartovacieho balíka za 30 eur) ktorý bol teda 100 bodový ako mal byť ma vyšiel na 200 Eur!!! + nejaké drobné… Ani môj plač ich nijako neobmäkčil – stále si stáli za tým že mi nič také ako 1€ = 1 bod (a teda nákup ma mal výjsť len 100 €) NEPOVEDALI ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

    Keby som ja o niekom vedela že je tak finančne na tom zle – neťahala by som ho do takej veci. To potvrdzuje to, že tí ľudia sú úplne vymytý, alebo bez charakterní… Presne toto mi pred tými rokmi chýbalo – skutočné skúsenosti oklamaných ľudí. Škoda že som to nevedela skôr.

 13. přibližně dva až tři roky jsem byl aktivním zfanatizovaným členem amway a naštěstí jsem se „probudil“ a nyní bych své zkušenosti rád sdílel přes váš web s ostatními. V první řadě jsem udělal video za jehož zveřejnění bych byl rád. Je to vtipná parodie na amway s autentickými hlasy skutečnýych amwajáků sestříhaných z jejich školících nahrávek. V popisku videa také moje stručné shrnutí. Tramwajáci z Karibiku – Pravda o Amway
  https://www.youtube.com/watch?v=GQpq-gBx4Jw
  Do amway mě nalákali na vysoké příjmy a protože mě nebavila moje práce a neviděl žádné jiné možnosti, tak jsem se k nim přidal. Na prvním velkém semináři ve sportovní aréně mi hned přišlo co je to za blázny, jelikož amwajáci nemohou svobodně tleskat, ale musí tleskat do rytmu nějaké hudby. Pominul jsem to a vrhl se do náboru nových lidí. Jelikož nikdo neměl zájem, musel jsem shánět nové úplně cizí lidi, ale ty také neměli zájem. Amwajáci učí že každý správný člen musí jít příkladem a každý měsíc si nakoupit alespoň za 100 bodů což je asi 5000 Kč. Pokud člověk uvažuje alespoň trochu ekonomicky tak brzy zjistí, že sám zboží za pět tisíc nespotřebuje ani za rok. A to z několika důvodů. Zboží pro domácnost je opravdu velice koncentrované a prostě umývač nádobí vystačí na velmi dlouho a není tedy potřeba ho každý měsíc kupovat znovu. To samé platí pro prodej svým známým – koupí to jednou a pak třeba za rok znovu. Jenže amwajáci musí prodávat stále aby měli body a tudíž kvalifikaci na odměny. Doplňky stravy mají své levnější alternativy a není tedy výhodné kupovat předražené amwajácké. Byl jsem svědkem manipulativních prodejů vodních filtrů, které jsou také předražené a navíc na českou vodu naprosto nevhodné. Amwajáci, co to vědí, tak je jim to jedno a všem ho popisují jako nejlepší filtr na světě. Záměrně uživatelům nedělají rozbor vody. Pár lidí včetně mě si rozbor vody udělalo a zjistili jsme, že ten filtr za 30 tisíc můžeme vyhodit. V ČR je tvrdá voda a na tu je jejich filtr chabý. Kdo nevěří ať si změří vodu před a za filtrem. Navíc se dá sehnat opět mnohonásobně levnější alternativa. Co mají amwajáci hodně rádi je jejich energetický drink, který stojí „jenom“ 43 Kč. Mají heslo že redbull dává křídla a ten jejich peníze. Přitom ten jejich peníze pouze odnáší. Přináší jen do kapsy Hassmanna a jiných vysokých odznaků. Přestože obsahuje konzervanty a závadné sladidlo acesulfam K, tak hrdě hlásají že je to zdravé a pijí to na hektolitry. Ne seminářích lze vidět malé děti pijící tyto drinky, přestože obsahují velké množství kofeinu a pro děti jsou naprosto nevhodné. Zjistil jsem že amwajáci nepřemýšlí ale jen tupě opakují vše, co jim tvrdí jejich leadři. Když jsem začal navštěvovat jiné semináře na osobní rozvoj kromě amwajáckých tak mi bylo leaderem doporučeno, abych to nedělal. Důvod je jednoduchý – jiné semináře by mohly lidi začít nutit přemýšlet. Když jsem začal klást jim nepohodlné otázky, tak se se mnou přestali stýkat. Smazali mě ze společné skupiny na Facebooku a smazali z přátel. Za těch několik let jsem pronikl celkem hluboko do jejich kolektivu a mohu říci, že hloupější lidi než v amway jsem nikdy nepotkal. Rozumný člověk totiž dříve či později zjistí, že zboží je zbytečné drahé a ke všemu najde alternativu. Zjistí, že semináře a vzdělávací systém vydělává hlavně Hassmannovi, který tam prodává vstupenky, knížky a nahrávky. Zjistí že aby tam dosáhl na jakýkoli příjem, tak musí nejprve zmanipulovat sebe, aby mohl poté manipulovat ostatní. Amwajáci tvrdí že vychovávají úspěšné podnikatele. Nemyslím si. Každý kdo někdy dříve podnikal v obchodu, tak se nejspíš vysměje amwajácké tabulce odměn kde se provize pohybují od 3 do 21 procent z obratu. Běžná marže např. doplňků stravy jiných firem je třeba 30% bez ohledu na obrat. Amwaják dostane za obrat půl milionu měsíčně 21%… opět na zamyšlení. Závěrem bych dodal vtipnou historku. Amway nemá lůj na rty. Proto každý správný amwaják si podle vzoru Hassmanna kupuje transparentní předraženou rtěnku na rty – včetně mužů! Věřím že moje zkušenost bude někomu přínosem. Mě ty roky v amway vyšly na desítky tisíc korun a nevydělal jsem vůbec nic. Hold škola života.

 14. ales

  Frantisku. Dekuji Vam za prispevek ohledne Amway a take za vtipne udelane video. Dal jsem si to na svuj FB. Ocenuji Vasi snahu o napsani pravdy o teto sekte. Mam podobny pribeh. Seznamil jsem se asi pred 2 lety s zenou, ktera pracovala aktivne v Amway. Jeji sen (mimo toho ze zbohatne) bude ten, ze my oba budeme spolecne jednou stat na seminari na podiu a lide nam budou silene tleskat. Vzhledem k tomu,ze jsem nepracujici a jsem financne zabezpecen, na mne to jejich vymyvani mozku na seminarich ( CD co jsem musel v aute abych mel klid, poslouchat) nezabiralo. Miloval jsem vsak svoji pritelkyni natolik, ze jsem delal vse co mi vnucovala:
  zaridil jsem pro ni v dome kancelar se showroom jejich produktu, kupoval jsem ty jejich energy drinky za tisice, svitici rtenky pro netere, vsechny cistici prostredky co Amway nabizi, ten silene drahy filtr (asi 25.000) sve sestre nahradni filtr za 5.000),(mimochodem skutecne neodstranuje tvrdou vodu), dale jsem prepsal veskerou energii v dome na jejich sponzorskou firmu, telefon, internet a jezdil na ty jjich seminare, vcetne tech tydennich lokalnich, ktere take nebyly zadarmo….Dokonce s nimi jel do Italie….(Jsem v zivote nevidel tolik zoufalcu a socek pohromade…) NIKDY jsem nevidel ZADNE penize ci vydelek za moje investice. Naopak. Kdyz jsem zjistil ze ma milovana takhle podnika jiz asi 7 let a nebyla mi schopna ukazat ci dolozit vydelek a kdyz pripoctu nase denodenni rozepre ohledne Amway, tak to nakonec po dvou letech vedlo k nasemu rozchodu. Ovsem az po te co jsme odlteli do USA, kde jsme se vozili po New Yorku limuzinou a stravili 7 dni na nejvetsi zaoceanske lodi na svete….Ano zaplatil jsem ze sve kapsy vse co Amway, Hassman,Rozkydal a Hanavec slibuji…..Hanavec je mistni chudak a zoufalec co manipuluje a otravuje lidi, hraje si na lidra, ale chodi v rozmackanem obleku a s rodinou se sklebi na podiich a lze o svych prijmech….mel dokonce nervy pujcit si auto od me pritelkyne, ktera zije od vyplaty k vyplate a na sve male auto si pujcila od rodicu….) Ovsem uplne mne dorazilo to, ze manipulator Hanavec premluvil moji pritelkyni, aby v tom malem casu co ji zbyvalo mezi telefonaty, otravovanim lidi, prodavanim listku na seminare, distribuci vyrobku, stresovanim se na konci kazdeho mesice ( musela dokupovavat produkty i kdyz to nepotrebovala aby mela ty jejich body), aby s nim chodila do kostela, kde vymyvani mozku pokracovalo…Je to smutny pribeh o nestastnych lidech….Amway mne pripravila o milujici bytost, o penize a cas….Jak jsem se docetl z prispevku na internetu, Amway jiz rozbilo hodne lidskych vztahu a rovedlo rodiny…..O kamarady z Amway, kteri si mne okamzite vymazali z Facebooku, kdyz zjistili co si o teto podvodnicke sekte myslim, jsem stejne tak moc nestal….Jestli ze tento muj prispevek pomuze alespon jednomu cloveku, ktery pomysli utratit nejake penize, nebo se registrovat v teto sekte a rozmysli si to, tak to budu povazovat za dobry skutek….a lide by si meli pomahat…. 🙂

 15. Tomas

  Jelikož jsem ve znamení střelce. Musím reagovat. Ano jsme v zemi, kde je svoboda podnikání. Super věc! A o tom to celé je, můžeš tady vydělat i na lidské blbostí. V UK amway všechny soudy prohrálo.. proto už tam tenhle amwaybordel nemají. Moji kamarádi z amway zesíleli, přestali se se mnou bavit. Jen proto, že podle nich nevím co od života chci, že nemám svoje sny a že nejsem ECO. Kup si práci prášek za 2000, je to koncentrátu, který můžeš zamíchat se svima močkama a pak to pít jako citronadu.. opravdu to funguje. Pak s tim zalej kytky..Hele.. lidi… nebudte debilni. Začněte makat.. nepohrdejte zaměstnáním. Amway je zlodějna, nic nejde do českého rozpočtu.. celý to jde do velké budovy s názvem amway, kde je dlouhý červený koberec, který vede do kanceláře, v te kanceláři je stůl a na něm leží pevná linka. To je celý.. chápete to? Vy evidentně vydělávat na lidské blbostí.. musíš produkty prodávat a nebo nabádat další lidi ať nakupují a registrují se.. nikdy neviděláš na tom.. když budeš samospotrebitel  màm svoji firmu, jezdím na tyhle semináře po celé evropě, amway, herbalife,lyconet atd.. všechno to jsou modely podvodu. Jasně teď mi můžeš říct, že to podporuju, když pro ne udělám nějakou práci.. jenže oni mě požádají o to to a tam to.. Napíšu rozpočet, udělám svoji práci.. dostanu zaplaceno a jdu domů. Na nikoho nemluvím, nemlžím a hlavně nelžu. Tim jsem chtěl říct, že to znám.. znám to ze zákulisí a znám i ty finty.

 16. Václav Rakušan

  Pročítám různými diskuzemi různé názory na Amway a jejich distributory ať pozitivní nebo negativní.
  Nechám na chvíli stranou emoce a zkusím být nestranný a upřímný.
  Zjistil jsem z diskuzí zajímavé data.

  V současné době je zaregistrováno v České republice cca 36.000 distributorů. Z toho hodně přes 20.000 distributorů aktivních. Tj distributorů, kteří jezdí na všechny semináře, open meetingy, kupují každé motivační CD a doporučené knihy, nakupují výrobky aby plnily tzv. „Tichou dohodu“ ukazují aktivně plány atd.
  Dle prohlášení od různých významných uplinů a leaderů jsou semináře a prodej motivačních CD popř. videí neziskové.
  Úkolem seminářů a CD je udělat z běžných distributorů „ profesionály na vydělávání peněz“
  A teprve potom z jejich úspěchu budou mít jejich uplini meziprovize podle bodové tabulky.
  ( distributoři všech úrovní jsou údajně vypláceny pouze dle bodové tabulky na meziprovizích )
  Cena kterou platí distributoři je prý pouze na pokrytí nezbytných nákladů. U CD pouze na nákup a výrobu. U seminářů pouze na zaplacení nájmu haly a drobných provozních nákladů.
  Průměrná cena motivačního CD je cca 160 Kč
  Průměrná cena většího semináře cca 1500 Kč
  Průměrná cena menšího regionálního semináře je 300-400 Kč
  Tak jsi to zkusme spočítat.
  Budeme vycházet s minimálního počtu 20.000 aktivních distributorů, i když víme, že je jich dle slov jednoho významného leadera mnohem více.
  Motivační CD vychází každý měsíc.
  To máme 20.000 * 160 = 3.200.000 Kč
  Větší seminář je cca 2x až 3x ročně
  To máme 20.000 * 1500 = 30.000.000 Kč.
  Teď je otázkou:
  Stojí na jeden víkend pronájem haly s úklidem 30.000.000.Kč ???
  (slovy: třicet miliónů korun Českých ) ???
  Teď je otázkou: U motivačních CD, stojí nákup a výroba min. 20.000 ks 3.200.000Kč ???
  (slovy: tři milióny dvěstě tisíc korun Českých ) ???
  Vím, že prázdné CD koupíte i s obalem hravě do 10Kč.

  Dle mých výše uvedených skromných výpočtů jsme se dozvěděli následující:
  Pořadatelé a vydavatelé CD mají každý měsíc min. 3.200.000 Kč hrubého z prodaných CD
  tj min. 38.400.000 Kč ročně
  Pořadatelé seminářů mají 2 až 3 krát ročně min. po 30.000.000Kč hrubého z pořádání seminářů
  tj min. 60.000.000Kč – 90.000.000 Kč ročně
  Na diskusních forech jsem se nedozvěděl důležitá data, abych se dopočítal k rozumnému závěru a výsledku.
  A to:
  Kolik stojí průměrně vypálení dat na jedno CD?
  Kolik stojí průměrně vypálení dat na 5.000 , 10.000, 20.000 CD?
  Kolik stojí pronájem haly na jeden víkend ???
  Tyto data mi zatím chybí a neznám je.
  Pokud je někdo zná, můžete mi je prosím napsat do odpovědí
  Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *