Přírodní antibiotika (česnek, cibule, lichořeřišnice, křen)

Antibiotika jsou léky, které vyrábí farmaceutický průmysl. Tyto léky likvidují bakterie v těle člověka. Časté užívání antibiotik není vůbec dobré a vede k tzv. antibiotické rezistenci. Víte, že exitují i rostlinná antibiotikapřírodní antibiotika? Užívat přírodní antibiotika je mnohem zdravější, než ty uměle vytvořené. Přírodní antibiotika totiž nemají nežádoucí vedlejší účinky. Zde uvedená přírodní antibiotika lze užívat při všech bakteriálních infekcích…

Česnek

Česnek prospívá srdci a cévám, snižuje krevní tlak a cholesterol. Česnek je též antioxydant, zvyšuje imunitu, čistí střeva a žaludek, efektivně léči nemoci dýchacích cest. Česnek je velmi účinné přírodní antibiotikum. Je vhodné ho používat preventivně denně (min. jeden stroužek). Ve větším množství je dobré užívat česnek když vás postihne virová, bakteriální, kvasinková, plísňová nebo parazitální infekce. Nejefektivnější je český česnek. Problém s užíváním česneku mohou mít lidé, kteří mají potíže se žlučníkem a slinivkou.

Česnek
Česnek

Cibule

Cibule je další efektivní přírodní antibiotikum, které ničí bakterie v těle člověka. Cibule má v sobě hodně látek, které lidské tělo potřebuje – vitaminy B, C, E, minerály vápník, draslík, síra, hořčík, měď, fosfor, sodík, zinek, železo. Cibuli je vhodné užívat při nachlazení, chřipce, zánětech a infekcích, snižuje vysoký krevní tlak, má příznivý vliv na trávení a mnoho dalšího.
Z cibule si můžete například udělat cibulový sirup proti kašli: nejprve nadrobno nakrájíme cibuli, dáme jí do skleněné misky, smícháme ji s medem. Skleněnou misku přikryjeme pokličkou a necháme odstát. Z cibule se uvolní šťáva, kterou následně užíváme 3x denně.

Cibule
Cibule

Lichořeřišnice

Lichořeřišnice je též účinné antibiotikum, které zdobí naše zahrádky (letnička). Efektivně likviduje mnoho bakterií včetně stafylokoků, steptrokoků, E.Coli. Velmi dobře léčí i salmonelu. Lichořeřišnici je vhodné užívat při zánětech dýchacích cest, močových cest, ledvin, k léčbě angíny, atd. Z Lichořeřišnice si můžete udělat například salát, čaj… Šťáva z listů má dezinfekční účinek. Lichořeřišnici mohou užívat i děti a kojící ženy.

Lichořeřišnice
Lichořeřišnice

Křen

Křen je rostlinné antibiotikum, které se často užívá při léčbě rýmy a nachlazení. Křen též posiluje imunitu, má antiseptické účinky, čistí krev. Užívá se též při virových onemocněních. Nejlepší je podzimní křen (kořen), který je velmi silný.
Z křenu lze udělat například sirup: nakrájíme očištěný křen, zasypeme ho cukrem, užijeme šťávu jako sirup. Užíváme 1 lžičku 3x denně.

Křen
Křen