Nebankovní půjčky. Pozor na podvodníky!

Dnes takřka každý žije na dluh. Taková je prostě doba. Nejlepší půjčka je tzv. bankovní půjčka. Bank je v Česku celá řada (ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna…) a rádi půjčují lidem i firmám. Pokud někomu z nějakých důvodů nepůjčí banka, tak se zpravidla tento člověk obrátí na společnost, která nabízí nebankovní půjčky. Jenže poslední dobou je spíše více podvodníků, než solidních firem, které lákají lidi takto: půjčky bez registru, půjčky ihned, půjčky na směnku, půjčky online, rychlá půjčka bez podvodu, půjčka bez podvodů a poplatků, půjčka do 24 hodin, půjčka před výplatou, půjčky bez potvrzení o příjmu, půjčka bez prověřování, půjčka do 5 minut, atd. Jak ale poznat, že nejde o podvod?

  • V žádném případě nikdy neplaťte nic předem! Někteří lákají lidi na vratnou zálohu, ale zde je spíše o nevratnou.
  • Pozorně si pročtěte smlouvu – větu po větě. Pokud v něčem nebudete mít jasno, tak se zeptejte finančního poradce. Nic neuspěchejte!
  • Osobně si všechny firmy prověřuji v obchodním rejstříku na portále justice.cz. Vy to v tomto případě udělejte také.
  • Velmi bych zpozorněl, kdyby společnost nechtěla potvrzení o mém příjmu. To je velmi nestandartní a nelogické. Ten, kdo půjčuje peníze, tak si přeci musí prověřit budoucího partnera, zda bude schopen dluh splácet.
  • Také bych velmi zpozorněl, kdyby se schůzka konala někde v kavárně nebo dokonce na ulici. V tomto případě jde stoprocentně o podvod.
  • Pozor na předražené předvolby 900! Minuta stojí velké peníze a věřte, že hovor budou velmi protahovat. To je stoprocentní podvod. Taková společnost vám půjčku nikdy neposkytne!
  • Kdo nabízí: půjčky pro nezaměstnané, půjčky na exekuce, půjčky pro problémové klienty… jde o podvod! Kdo půjčí nezaměstnanému člověku, nebo človeku, na kterého je uvalena exekuce? Jen blázen!
  • Nebál bych se osvědčených nebankovních společností: Home Credit, Provident.

Naivita ohledně půjček

Můj známý chtěl před nedávnem půjčit peníze. Jenže banka mu nepůjčila, protože těch půjček už měl hodně. Tak hledat na internetu a v novinách nebankovní firmu, která by mu půjčila. Nejprve zavolal na předraženou předvolbu 900. Začátkem následujícího měsíce se divil, že tento hovor stál skoro 4 000 Kč. Potom dal 6 000 Kč za vyřízení půjčky. Pochopitelně chlápka z kavárny už nikdy neviděl. Naposled dal 7 000 jako vratnou zálohu. Chlápka z ulice už taky nikdy neviděl. V posledním případě jsem ho důrazně varoval na zaručený podvod. Nemůžu říct nic jiného, že lidi jsou velmi neponaučitelný!

Ten, kdo okrade člověka, který potřebuje půjčit peníze, to je hyenismus největší!

Peníze