Megaupload & Kim Schmitz

Server Megaupload.com byl jeden z nejnavštěvovanějších serverů, patřil mezi 15 nejnavštěvovanějších serverů světa. Nacházelo se na něm mnoho nelegálního obsahu – filmů, písníček, software… Dne 19.1.2012 Megaupload zablokovala FBI z USA, a internetový piráti mají útrum. Následně byl zadržen majitel firmy Megaupload Limited, Kim Schmitz (alias Jonh Dotcom). Schmitz je občan Německa a Finska, který žije na Novém Zélandu. Schmitz byl obviněn z porušování zákonů o ochraně duševního vlastnictví a praní špinavých peněz. Došlo také k zablokování jeho bankovních účtů a zabavení majetku. Později byl ale Schmitz propuštěn na kauci do domácího vězení. Ale hrozí mu velice vysoký trest!

Kim Schmitz (alias Jonh Dotcom)

Došlo k zatčení více osob

Kim Schmitz nebyl sám, kdo byl zatčen. Dále došlo k zatčení těchto osob:
Finn Batalla, Němec, šéf marketingu
Bram van der Kolk, Holanďan, programátor
Sven Echternach, Němec, ekonomický šéf
Mathias uživatel Ortmann, Němec, spoluzakladatel
Julius Bencke, Slovák, grafický designér
Andrus Nomm, Estńec, šéf vývoje

Megaupload Limited

Hong Kongská společnost Megaupload Limited provozovala též další servery: Megavideo.com, Mageclick.com, HDmegaporn.com, Megarotic.com, Megaclick.com, Megavideoclips.com a Megaporn.com, Megavkdeo.com, Megaupload.org, Megastuff.co, Megaworld.com, Megaclicks.co, Megastuff.info, Megaworld.mobi, Megastuff.org, Megaclicks.org, Megaclick.us. I u těch došlo k okamžitému zablokování. A to je dobře.

Megaupload & Anonymous

Informace o zablokování Megauploadu americkou FBI zaplavilo následně celý internet. Ohledně zablokování Megauploadu, začala hacktivistická skupina Anonymous, následně začala útočit na významné americké servery: Justice.gov, Fbi.gov, Copyright.gov, Universalmusic.com, Wmg.com, Bmi.com, Mpaa.org, Usdoj.gov, Riaa.org, Hadopi.fr. Jednalo se o útok DDoS technikou (Distributed Denial of Service), kdy došlo ke shození serverů.

Anonymous