Jak na celulitidu

Každá žena se chce líbit, chce mít pevnou, pružnou a krásně hebkou kůži. V tomto článku vám poradíme, jak zatočit s celulitidou.

Nejprve je potřeba uvědomit, že celulitida (pomerančová kůra) vám nezmizne během pár týdnů, je to běh na dlouhou trať. Pokud máte celulitidu, tak je potřeba dodržovat určitá pravidla a zásady. Na celulitidu blahodárně působí zdravější a pravidelné stravování, dostatek pohybu a kosmetika k tomu určená. Pokud dáte na naše rady a vytvrváte, tak s pomerančovou kůží zatočíte. Budete moci v letních měsících odhalit své nohy a nosit krátké sukýnky.

Jak celulitida vzniká?

Tak proklínané dolíčky jsou zvláštní hrudkovitá forma tuku, která se usazuje v podkoží. Kvůli hormonu estrohenu, mají ke vzniku celulitidy předpoklad ženy. Celulitida je známkou špatně fungujícího lymfatického systému, nedostatečného metabolismu tuků a významou úlohu zde hraje i nesprávný životní styl. Pokud nedodržujete pitný režim, s oblibou konzumujete smažená jídla, dlouhodobě sedíte u počítače, nesportujete, kouříte, pijete kávu… tak děláte všechno prot to, aby celulitida zaútočila na vaše krásné partie (boky, hýždě, stejna, paže). Některé ženy mají k tomuto problému i vrozené indispozice.

Jíst zdravě

Je potřeba se zamyslet, zda jíte zdravě. Pokud se chcete zbavit celulitidy, tak je vhodné zvýšit příjem zeleniny (rajčata, papriky, zelí…), ořechy, olivový olej, celozrnné pečivo. Z masa je vhodné telecí a ryby. Velmi důležité je dodržovat pitný režim. Nedoporučuje se pít perlivé nápoje. Do vody si můžete například vymačkat citron. Ten totiž podporuje trávení a odbourává tuky. Rozhodně se nedoporučuje konzumovat alkohol, sůl, kávu a cigarety. No a samozřejmě, pokud máte nějaké to kilo navíc, tak by bylo potřeba nasadit dietu. Rozhodně nedoporučujeme ale nějaké drastické diety, ty člověku spíše uškodí, než pomohou.

Sportujte

Ke vzniku celulitidy významně přispívá zahálka. Je potřeba nejméně 2x týdně cvičit. Vděčna vám bude i vaše páteř a mysl. Zde pozor na tvrdé doskoky. Nedoporučuje se tenis, volejbal apod. Pokud neradi cvičíte, tak zaveďte delší procházky nebo si jděte zaplavat.

Rozhodně pomalé hubnutí

Pokud zhubnete příliš a rychle, tak dolíčky v kůži se vám spíše zhorší. To dokazuje celá řada studií. Pokud se dáte do hubnutí, tak zhubněte max. 1,5 kg týdně. Celulitida se totiž skrývá hluboko v tuku, proto rychlé hubnutí rozhodně nepomůže. O tzv. jo-jo efektu ani nemluvě.

Masáže

Určitě si zajděte na masáž, ta nejem pomůže proti celulitidě, ale masáž je i příjemný relax. Pokud svěříte své tělo odborníkovi, tak ten dokáže používat přirozené pohyby, kterými uvádí do oběhu lymfatický systém, což má za následek ničit vaše tukové zásoby. Masírovat se můžete i doma… Při sprchování střídejte studenou a teplou vodu, čímž nastarujete rychlé proudění krve, a jemně se v problémových partiích štípejte. Začněte u loktů a a postupujte směrem nahoru. Toto dělejte nejlépe každý den.

Promazávání kůže

Velmi důležité je každodenní promazávání vaší pokožky. Kůže by neměla být nikdy vysušená, a už vůbec ne popraskaná. Nejlepší je pořídit si krém proti celulitidě. Krouživými pohyby masírujte pomerančovou kůru. Nebojte se přitlačit – krém jako při sprchování přitlačte a vštípejte do kůže. Čím déle budete takto masírovat, tím lépe.

Anticelulitidový zábal

Zajděte se ke kosmetičce, ať vám udělá anticelulitidový zábal. Tento zábal kůži pročistí a omlazuje. Též podporuje krevní oběh, odstraňuje tak povrchové toxiny a nadbytek tekutiny v tukových tkáních. Pokud vám tento zábal z nějakého důvodu nevyhovuje, tak se poraďte na kosmetické klinice. Můžete např. cvičit ve vakuových vanách.

Detoxikační kůra

Každý člověk by měl jednou za čas projít jednodenní detoxikační kůrou. To znamená jeden den jíst zeleninu, pít vodu bez bublinek a dopřát si dostatečný odpočinek a relax. Nejdůležitější je ale nestresovat se. Idelání též je navštívit saunu.

Přejeme vám život bez celulitidy 🙂

žena