HTC One S

HTC One S je telefon s průměrnou cenou kolem sedmi tisíc. Za tuto částku obdržíte tenké a lehké zařízení s dvoujádrovým procesorem, který zajišťuje vysoký výkon. Jelikož se jedná o telefon od HTC, nesmí zde chybět ani krásné prostředí Sense. Na první pohled je tedy HTC One S lákavým smartphonem. Zajímá vás, jestli si tento status udrží i po podrobnějším prozkoumání? Přečtěte si následující řádky.

Zařízení ve zkratce
Pokud uvažujete o zakoupení testovaného zařízení, zvažte nejprve, jestli vám nevadí vnitřní paměť s kapacitou 16 GB, která se nedá rozšířit paměťovou kartou. Konstrukce telefonu vypadá na první pohled kvalitně. Je pevná a hliníková, ovšem snadno se poškodí a navíc horní kryt občas zaskřípe. Displej využívá technologii AMOLED a lze jej označit jako povedený. Tuhle nálepku mohu dát i fotoaparátu s rozlišením 8 Mpx. Procesor je rozhodně nadprůměrně výkonný. Jako celek lze HTC One S doporučit. Jestli se vám ale z nějakého důvodu telefon nezdá, můžete se poohlédnout po Galaxy S II od Samsungu, nebo Xperii S od Sony.

HTC One S

Obecně – Design, displej a obsah balení
One S se v ruce drží poměrně dobře a nepůsobí lacině jako jiné plastové telefony. Tělo smartphonu je skoro celé z hliníku. Pouze horní část kolem fotoaparátu a spodní kolem reproduktoru jsou plastové. Jedinou vyjímatelnou částí krytu je právě ta horní plastová. Bohužel se vyjímá ztěžka a navíc často vrže. Telefon je tenký a v rámci možností lehký. Váží 120 g a jeho rozměry jsou 131 x 65 x 7,8 mm.

Zařízení se může pochlubit velkým Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 4,3 palce. Rozlišení displeje je 960 x 540 pixelů. Sice s ním nikomu nevyrazíte oči, ale ani nad ním nebude nikdo plakat. Díky technologii AMOLED jsou barvy syté a živé. Podsvícení si můžete samozřejmě upravovat vy osobně, ale lze to i automaticky. S pozorovacími úhly a čitelností na přímém slunci je na tom telefon dobře. Pod displejem je trojice senzorových tlačítek. Pro přechod zpět, pro návrat na domovskou obrazovku a pro vyvolání multitaskingu.

Na pravé straně je pouze kolébkové tlačítko pro změnu hlasitosti. Nahoře je tlačítko pro vypnutí displeje a 3,5 mm jack pro připojení sluchátek. Na levé straně najdeme microUSB konektor sloužící pro připojení s počítačem a nabíjení. Vespod samozřejmě nechybí mikrofon.

Záda jsou jakoby rozdělena do tří částí. V té horní je optika fotoaparátu, kolem níž je červená obroučka. Napravo od fotoaparátu je přisvětlovací LED dioda. V prostřední části je jen logo HTC a logo Beats Audio. Dostáváme se k dolní části, kde nalezneme hlasitý reproduktor.

Telefon dostanete v čistě bílé papírové krabici, ve které se bude kromě telefonu a různých příruček povalovat nabíječka s USB portem, USB kabel s microUSB koncovkou a pecková sluchátka. Sluchátka mají plochý kabel a nebudou se tedy tolik zamotávat.

Hardware – procesor, paměť, fotoaparát a baterie
HTC zvolilo pro tento model dvoujádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, který je v kombinaci s 1 GB pamětí RAM určitě dobrou volbou. Zvládne i nejpokročilejší grafické operace nebo 3D hry. Samotná ůložiště je rozděleno do dvou částí. Interní zabírá celkem 2,21 GB, úložné místo telefonu je pak 9,93 GB.

HTC One S má stejný fotoaparát jako jeho dražší sourozenec One X. Fotoaparát tedy není to místo, kde by se HTC rozhodlo šetřit. Hlavní zadní senzor nabízí rozlišení 8 Mpx a dokáže natáčet video ve Full HD kvalitě. Přední kamerka potěší víceméně klasickým rozlišením 1,3 Mpx a možností natočit VGA (480p) video. S fotkami pořízenými z HTC One S budete rozhodně nadmíru spokojeni. Fotografie jsou ostré, pestré a kontrastní. Nadšeni nebudete jen díky kvalitám pořízených fotografií, další důvod vám dá skvělé video s kvalitou 1080p. Točit můžete dokonce i zpomaleně.

O to, aby vám telefon co nejdéle vydržel se stará baterie s kapacitou 1650 mAh. Je to sice vysoké číslo, ale AMOLED displej a vysoký výkon si berou svoje. Výdrž lze označit jako průměrnou. Nepočítejte, že by vám telefon vydržel dva dny bez nabití.

HTC One S

Software – Operační systém a aplikace
Menší nevýhodou telefonu je starší operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Ovšem na druhou stranu je v telefonu krásná a plynulá grafická nástavba Sense 4.0. Reakce systému jsou naprosto bleskurychlé. V základu máte k dispozici sedm domácích obrazovek, které můžete přizpůsobovat dle libosti. Aniž byste telefon odemykali, můžete sledovat počasí, pročítat Facebook či kontrolovat své akcie na trhu. V notifikační liště bohužel chybí rychlé zapínání WiFi, bluetooth a podobně. To je ale asi jediná moje výtka k prostředí Sense 4.0.

HTC sjednotilo všechno, co má něco společného s hudbou do jedné složky. Máte odtud přístup ke své knihovně skladeb, aplikaci SoundHound, digitálnímu obchodu 7digital a nakonec i internetovému rádiu TuneIn Radio. Hudební přehrávač je propracovaný a díky přítomnosti Beats Audio nabízí i dostatečně kvalitní zvuk. Do přehrávače je integrován i YouTube, kam se můžete vydat z každé skladby a podívat se na podobné výtvory online.

Uživatelská příručka
Stáhnout zde (PDF, 2.96 MB)

Základní údaje o přístroji

Rozměry a hmotnost
131 x 65 x 8 mm, 120 gramů

Displej
4.3″, rozlišení 540 x 960 px

Procesor
dvoujádrový, 1.5 GHz

Paměť
1 GB RAM, 16 GB, bez microSD

Fotoaparát
8 Mpx, Full HD video, 1.3 Mpx přední kamera

Baterie
1 650 mAh

Operační systém
Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Zalinkuj článek:

Leave a Comment

Filed under Mobilní telefony

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*